Wyniki sortowane według etykiety: internet

Deepfake - mydlenie oczu w XXI wieku

15.12.2020
Jest ich dwóch. Są ubrani w garnitury. Od listopada 2018 roku prezentują wiadomości w chińskiej telewizji. W marcu 2019 roku dołączy do nich kobieta. Ludzie? Nie. Humanoidy stworzone przez markę Sogou (chińska wyszukiwarka) i rządową agencję informacyjną Xinhua. O sztucznej inteligencji i deepfake’ach pisze dla nas dr Kamil Mamak z Katedry Prawa Karnego WPiA UJ.
więcej o Deepfake - mydlenie oczu w XXI wieku
Dlaczego tak trudno znaleźć czterolistną koniczynę?

23.07.2018
Słyszeliście o ciągu Fibonacciego? Wiedzieliście, że jest on obecny w otaczającym nas świecie? Naukowcy nie wiedzą jeszcze dlaczego Matka Natura tak sobie upodobała cyfry i liczby ciągu Fibonacciego, faktem jest jednak, że zasługuje on na kilka słów wyjaśnienia.
więcej o Dlaczego tak trudno znaleźć czterolistną koniczynę?
Najlepsze w 2015!

28.12.2015
Które teksty z www.nauka.uj.edu.pl czytaliście najchętniej w 2015 roku? Do których wracaliście? Oto krótki ranking popularności za ostatnie osiem miesięcy (strona istnieje w sieci od maja 2015).
więcej o Najlepsze w 2015!
Krótki poradnik tworzenia infografik

29.05.2015
Prezent dla wszystkich sympatyków www.NAUKA.uj.edu.pl – krótki poradnik tworzenia INFOGRAFIK – z pewnością przydatny w promocji osiągnięć, projektów i badań. Pobierajcie, zamieszczajcie w sieci i wykorzystujcie!
więcej o Krótki poradnik tworzenia infografik
Nauka: przydatne linki

08.05.2015
Finansowanie badań, wykłady, koła naukowe, biznes i nauka, zasoby
więcej o Nauka: przydatne linki
Dodatek: narzędzia promocji nauki

10.04.2015
Darmowe, użyteczne i dostępne online.
więcej o Dodatek: narzędzia promocji nauki
Skomplikowana nauka w prostych słowach

10.04.2015
Pisanie tekstów popularnonaukowych jest zajęciem ciekawym i inspirującym. Ale stawia przed autorem wysokie wymagania, bo to od jego starań zależy, czy odbiorca dobrze zrozumie przekaz. Jak wykonać to zadanie dobrze? Niestety, nie ma na to dobrej recepty. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które wykorzystywałyśmy podczas redagowania tekstów do zbioru „Projektor Jagielloński".
więcej o Skomplikowana nauka w prostych słowach
Blog naukowy oraz inne narzędzia promocji nauki i naukowca w sieci

10.04.2015
Nauka jest naszą pracą i pasją. Planujemy eksperymenty, wykonujemy badania, prowadzimy analizy i piszemy publikacje. Czemu o tym nie opowiedzieć innym? Możemy w ten sposób pokazać, dlaczego nasza praca jest nie tylko interesująca, ale i ważna. To naprawdę przyniesie nam korzyści.
więcej o Blog naukowy oraz inne narzędzia promocji nauki i naukowca w sieci